Pokud některá z žárovek doslouží, je nejlepší si zjistit její přesný typ v návodu k obsluze automobilu. Najdeme dva základní typy žárovek – pro moderní auta s oddělenými tlumenými a dálkovými světly to bude jednovláknová patice žárovek H7, ty jednodušší potřebují dvouvláknové žárovky H4. Toto označení zjistíme i na demontované patici žárovky, kde je uvedeno. Nalezneme jej také na originální krabičce výrobku.
Dalším důležitým parametrem je napětí žárovky a její příkon. Osobní auta mají homologované žárovky pro noční a denní svícení (vždy 12 V a 55 W příkon), nákladní mají napětí vyšší (24 V). Tyto údaje se nachází přímo na žárovce. Pokud se jedná o typ LED osvětlení, samozřejmě jsou zde tyto hodnoty nižší, ne vždy přesně odpovídá přepočet hodnot na klasickou žárovku.
Jak tuto žárovku poznat? Buď krabička, ve které se žárovka nachází, nebo samotná žárovka na sobě mají homologační značku ve tvaru E + číslo země (ČR má číslo 7). Bohužel na trhu se nachází velké množství plagiátů s nekvalitními typy, proto je nutné nakupovat od osvědčených výrobců, jako je Bosch, GE, Osram nebo třeba Philips. Autožárovky Osram Cool Blue Insense H7 Lightpark jsou vybaveny UV filtrem a jedná se o vysoce kvalitní řadu.
Při nákupu žárovky je kromě kompatibility nutné zvážit i další parametry. Jedním z nich je například barva světla. V Česku je pro provoz povolena jediná barva, a to bílá (respektive spektrum barev bílého světla). Jinak barevné žárovky jsou z důvodu bezpečnosti zakázané.
Také kvalita žárovky je důležitým parametrem. Rozhodně se při výběru vyplatí sáhnout po žárovkách ověřených značek. I ty neznačkové sice občas příjemně překvapí, je zde ovšem zvýšené riziko nízké svítivosti či malé životnosti. U značkových výrobců si navíc budete zcela jistí homologací, tedy tím že daná žárovka byla schválena pro provoz. Opravdu spolehlivé produkty v této oblasti nabízí společnosti Osram a Philips.