Když je něco dobrého a prospěšného, nepotřebujete to příliš velkou reklamní kampaň, lidé si mezi sebou tyto informace sdělí rádi a rádi se chlubí svým blízkým, jaké měli štěstí, že jim určitá věc skvěle posloužila. Do této kategorie spadá i zeolit. Je to snadno přehlédnutelný minerál, v podstatě si jej vůbec nemusíte všimnout, pokud vás na něj někdo přímo neupozorní. Vyskytuje se v přírodě v určitých lokalitách, dokonce i na našem území, a zpracovává se do různých velikostí frakcí jednotlivých zrn, aby byl prospěšný, kde je ho zapotřebí.
Bazénová a akvarijní filtrace – filtrační vlastnosti zeolitu jsou obdivuhodné. Zastane úplně stejnou práci, jako klasický křemičitý písek, který ovšem filtruje pouze na povrchu, zatímco u zeolitu jsou ve hře ještě dva další jevy. Tím prvním je soustava vnitřních velmi malých dutin, kam nečistoty pronikají a usazují se v nich, čímž se filtrační schopnost dále navyšuje. Zároveň na sebe tento minerál váže některé organické odpadní látky, zejména čpavek, který je častým negativním jevem právě v bazénech a akváriích. Čpavek (amoniak) vodu znehodnocuje jak pro koupání, tak i pro zdravý vývoj akvarijních ryb i rostlin. Nadbytek čpavku např. vyvolává bujení řas, které ani v bazénu, ani v akváriu nikdo nechce.
Zápach v domácnosti – zbavit se různých pachů je někdy velmi obtížné a ty nejvíce obtěžující jsou organického původu. Zpravidla jde o bakteriální rozklad, hnilobu nebo plísně. Mnoho z těchto pachů vytváří i nebezpečné patogeny, které mohou ohrozit zdraví jak lidí v produktivním věku, tak především seniorů a dětí. Zeolit lze v domácnosti využít i pro tyto situace, zabírá v likvidaci pachů z odpadkového koše, můžete jej mít ve skříni s oděvy, je i dobrou volbou v botníku, kde tlumí zápach z obuvi. Důležité je, že je nealergický a naprosto zdraví neškodný.